Publikacje

Prezentujemy Państwu serię publikacyjną PPPiW, która na chwilę obecną liczy dziewiętnaście pozycji. Są to kompleksowe wydawnictwa socjologiczne, eksplikujące złożone analizy statystyczne, oparte na autorskich badaniach Zespołu Badawczego PPPiW (więcej informacji o procesach badawczych przeprowadzonych w ramach PPPiW znajdziecie Państwo w zakładce "Badania empiryczne"). Omnibusowy charakter publikacji powoduje, że prezentowane wydawnictwa są przede wszystkim wielkim zbiorem wiedzy o współczesnym społeczeństwie polskim, które przedstawione zostało w kontekście najbardziej aktualnych postaw i wyznawanego światopoglądu.

Seria PPPiW stanowi także swoistą szkołę socjologiczną dla studentów Instytutu Nauk Socjologicznych UKSW, którzy czynnie uczestniczą w zbieraniu i opracowaniu statystycznym danych ze wszystkich procesów badawczych.

Publikacje PPPiW są obecne we większości polskich bibliotek naukowych (np. Biblioteka Narodowa, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Biblioteka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz inne biblioteki uniwersyteckie). Zapraszamy do lektury!